محبت کور به مناسبت محرم الحرام تجدید چاپ شد

مجالس عزاداری حسینی باید با معرفت دینی همراه باشد

مقام معظم رهبری

"محبت کور" اثر کم نظیری که طبق تأیید و تأکید مقام معظم رهبری در خصوص حذف خرافات از دامان پاک اسلام و ایجاد وحدت میان شیعه و سنی نگاشته شده است. این اثر پژوهشی، آیات و روایات و همچنین سخن بزرگان را در بررسی پدیده قمه زنی به طور دقیق و موشکافانه مطالعه کرده و این عمل را که هر ساله در ماه محرم الحرام در برخی هیآت و در بین برخی افراد انجام می شود مورد نقد قرار داده است. در دین مبین اسلام آسیب و زیان رسانیدن به خود از سوی پروردگار و بزرگان دینی عملی نکوهیده شمرده شده است.

"قمه زنان به این روایت نادرست استنباط می کنند و می گویند: اگر قمه زنی و سرشکافتن در عاشورا و عزای سیدالشهدا جایز نیست، پس چرا حضرت زینب (س) سرش را به چوب محفل کوفت و سر و صورت خود را آغشته به خون کرد؟

اصل نقل این ماجرا چنین است که فردی به نام "مسلم جصاص(گچکار)" نقل می کند، هنگامی که در حال بازسازی دروازه اصلی شهر کوفه بوده است، هیاهویی را می شنود و به سمت هیاهو حرکت می کند و می بیند که اسرای واقعه عاشورا در کجاوه اند. در این هنگام، سر بریده امام حسین را بالای نیزه می برند، که حضرت زینب با مشاهده سر بریده برادر، سر خود را از فرط ناراحتی به چوب محمل می کوبد، چنان که خون از زیر مقنعه اش جاری می شود و با چشم گریان اشعاری را می خواند.

این مطلب برگرفته از کتابی به نام "نورالعین فی مشهدالحسین" است که نویسنده آن مشخص نیست و تنها به "ابراهیم بن المحمد نیشابوری اسفراینی" نسبت داده می شود که شخصی اشعری مذهب و شافعی مسلک بود و بسیاری از علما بر بی اعتبار بودن آن صحه گذاشته اند. چنانچه محدث بزرگوار، شیخ عباس قمی، صاحب "مفاتیح الجنان" بعید است؛ چون ایشان عقیله بنی هاشم و صاحب مقام رضا و تسلیم است."

جهت آشنایی بیشتر با این اثر و یا سفارش به فروشگاه اینترنتی hypersian.com مراجعه نموده و یا با مرکز پخش 02166157338 و یا 02188973158 تماس حاصل فرمایید.