کوه

تولید کننده: انتشارات کتاب ابرار
مدل کالا: کوه
موجودی:
در انبار
قیمت: 15,000تومان

شناسنامه کتاب

عنوان : کوه

نویسندگان : ریحانه مولوی

ابعاد: رقعی

تعداد صفخات : 112

قیمت : 150000ریال

حوزه : ادبیات

ناشر: سیب سرخ نیکان

شابک:978-600-7790-16-8

معرفی کتاب

کتاب «کوه» که در قالب داستان بلند نگاشته شده است، قصه زنیست گمشده در بین حوادث روزگار، که در طی سفر یک هفته‌ای خود با همسر و فرزندش، درگیر ماجراهایی می‌شود که نوع نگاه او را به زندگی تغییر می‌دهد.

در واقع تضادها و تناقص‌های دنیای زمینی او را دچار آشفتگی‌ها و دغدغه‌هایی کرده که نه تنها دنیا در نظرش بی‌اهمیت گشته، که حتی نسبت به خانواده خویش تا حد زیادی بی‌تفاوت شده است. به طوری که در برابر رفتارهای همسرش کمتر واکنشی از خود بروز می‌دهد.

نویسنده داستان را در دو فصل روایت می‌کند. و در هر دو فصل حادثه‌ای دلخراش اتفاق می‌افتد. حادثه‌ای که اگرچه در ظاهر مشابه به نظر می‌رسد، اما تفاوت‌هایی در آن دیده می‌شود که زن داستان را مجبور به عکس‌العمل‌های مختلف و ناخواسته می‌کند. یکی مرگ پدر همسرش که در اثر بیماری فوت می‌کند و فوت او سببب ایجاد تنش و ناامیدی نسبت به زندگی و  شرایط حاکم می‌شود. و دیگری مرگ پیرمردی که او را از سختی‌ها و دلتنگی‌های دنیای واقعی به سمت آرامش عالم معنا هدایت می‌کند. در واقع  نقطه عطف داستان، در قسمت دوم است.

«غربت آدم را می‌گزه. هر قدرم آمد و شد کنی، باز غریبی. ها؟ ای‌طور نیست؟ می‌گویم: تا حالا بهش فکر نکرده‌م. می‌گوید: غربت گاهی یک ساعتش عمر سال را داره. تفاوت نمی‌کنه کجا باشی. چون هر کجا باشی، زمین خدا هست، آسمان هست، خلق هستن. اینا غربت نیست. غربت ایه که بین خلقی باشی، که حرف دلت را نفهمن.»

زاویه دید داستان، زاویه من راوی است. در واقع شخصیت اصلی داستان، روایت‌گر قصه زندگی خود است و نسبت به ماجراها و اتفاقات پیرامون خود نگاه منتقدانه دارد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد            خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:
تغییر تصویر امنیتی