ناصر ایکس ری

تولید کننده: انتشارات کتاب ابرار
مدل کالا: ناصر ایکس ری
موجودی:
در انبار
قیمت: 18,000تومان

شناسنامه کتاب

عنوان :ناصر ایکس ری

نویسندگان : علی آقا غفار

ابعاد: رقعی

تعداد صفخات : 132

قیمت : 180000ریال

حوزه : ادبیات داستانی ، رمان

ناشر: سیب سرخ نیکان

معرفی کتاب

علی آقاغفار، نویسنده، روزنامه‌نگار و صاحب‌نظر و منتقد ادبیات داستانی است که در حال حاضر سردبیر هفته‌نامه «کتاب هفته» است. ایشان بیش از 30 عنوان کتاب داستانی در حوزه کودکان و نوجوانان و بزرگسالان در کارنامه کاری خود دارد. که یکی از این آثار، کتاب پیش‌روست.

این اثر در واقع داستان بلندی است که در 11 عنوان نوشته شده است. و در آن نویسنده با زبانی طنزآمیز، قصه پسرکی را روایت می‌کند که می‌تواند به درون هر چیز، بدون سرک کشیدن در آن، پی ببرد. این اتفاق هیجان‌انگیز شخصیت اصلی داستان را گرفتار ماجراهایی می‌کند که موجب ایجاد عکس‌العمل‌هایی از جانب دوستان، والدین، مسولان و مدیر مدرسه می‌شود. به‌طوری که والدین او مجبور به تعویض محل زندگی خود می‌شوند.

«ناصر خیره شد به جالباسی و گفت: «من می‌دونم کجاست!» پدر به ناصر نگاه کرد و پرسید: «تو می‌دونی! چطوری؟ صبر کن ببینم، چرا اینقدر تند تند مژه می‌زنی؟» ناصر جدی گفت: «اون‌جاست. توی جیب کوچیکِ کتِ، همون که توش خودکار می‌ذارین.» چدر متعجب پرسید: «تو ازکجا می‌دونی؟ ...»

داستان دارای نثری ساده و روان است. و استفاده از زبان عامیانه بر جذابیت آن افزوده است.

در برگ برگ این اثر داستانی واژه‌ها و جملاتی به چشم می‌خورد که نشانی است از پای‌بندی نویسنده به اعتقادات و باورهای اخلاقی و مذهبی. در واقع نویسنده به‌طور غیرمستقیم سعی در ترویج عقاید و ارزش‌های دینی و اخلاقی در میان نوجوانان دارد. ارزش‌هایی چون خانواده، روابط مبتنی بر صمیمیت و اعتماد بین اعضای آن، ادب و احترام به بزرگان خصوصا والدین، اهمیت به مسجد و  نماز و ...  که متأسفانه در جامعه امروزی با ورود فرهنگ غرب کمرنگ شده و حتی برخی از آن‌ها از بین رفته است. نفی ظاهرنگری و قضاوت‌های نابجا یکی دیگر از آن ارزش‌هاست که به جرئت می‌توان گفت مضمون اصلی کتاب است.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد            خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:
تغییر تصویر امنیتی